XML Parsing Error at 1:437. Error 4: not well-formed (invalid token)
Sajam obrtništva Munchen 2010
Autor Dubravka Vuković
Srijeda, 10 Ožujak 2010 14:59
Na Međunarodni sajam obrtništva koji se održao u Munchenu, ove je godine iz Karlovačke županije otputovalo četrdesetak obrtnika i njihovih gostiju. Među njima je bilo desetak Ogulinaca, a osim dožupana Josipa Šafara i Ivana Banjavčića, predsjednika i tajnika Obrtničke komore Karlovačke županije Ivana Podvorca i Vlade Jelkovca, s obrtnicima su boravili i ogulinski gradonačelnik Nikola Magdić i njegov zamjenik Tone Radočaj.
Na štandu Hrvatske obrtničke komore dočekali su nas njihovi predstavnici, među kojima je bio i dopredsjednik
Za razliku od dosadašnjih godina, sajam je privukao nešto manje izlagača. Iz Hrvatske ih je bilo ukupno 13, a iz Karlovačke županije samo jedan, Vladimir Furjanić, vlasnik poduzeća «Lima» iz Kamanja koji već nekoliko godina odlazi na sajam u Munchen. Bavi se proizvodnjom strojeva i trgovinom, a u Muchenu nam je izjavio: „Održavamo tradiciju i vjerujemo da ćemo i ove godine nešto prodati. Ja sam vrlo zadovoljan, ima posla i nema predaje ni skepticizma. Preporučio bih da ljudi dođu i vide nove tehnologije kako bi bili konkurenti na tržištu“.
Josip Šafar, zamjenik župana, na sajmu je bio prvi put: „Ovo je prilika da se prezentira obrtnička djelatnost Hrvatske, a mislim da bi više obrtnika trebalo sudjelovati na sajmu, uz pomoć same županije, te Gospodarske i obrtničke komore Karlovačke županije“.
Evo kako je sajam doživio Ivan Podvorac, predsjednik Obrtničke komore naše županije: „Na žalost, vremena su teška iako smo mi u komori spremni financirati i do 70 posto troškova odlaska na sajam. Apeliram na obrtnike da dođu i izlažu jer će to biti jamstvo boljih dana za obrtnike“.
Branko Poljak, dopredsjednik Obrtničke komore i ogulinskog Udruženja obrtnika, zadovoljan je odazivom i onim što je ove godine na sajmu vidio: „Sajam je manji, ali napretka ima. Apeliram na sve kolege obrtnike da dođu, vide i nauče, jer je konkurencija velika. Svakome bih preporučio da uspostavi kontakte sa onima koji već imaju slična iskustva u određenom poslu“-rekao je Poljak.
I na koncu, svoje nam je dojmove iznio i gradonačelnik grada Ogulina Nikola Magdić: „Uspostavili smo određene kontakte sa predstavnicima HOK-a i ne bi bilo dobro da se stane sa odlascima na sajam. Županija se predstavila samo s jednim obrtnikom, što je malo obzirom na naše potencijale, koju trebaju biti više predstavljeni na ovom i sličnim sajmovima“.
Nakon razgledanja sajma ostalo je malo vremena i za šoping i za zajedničke večere i odlaske u popularne Bavarske pivnice. Zajednička večera i ove je godine održana u restoranu «Croatia grill» vlasnika Branka Oreškovića iz Otočca.